Ege Pazarı  Baharat

Bamya Tohumu

-%15
18,81 TL
15,99 TL
-%15
18,81 TL
15,99 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
20.01.2022
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Bamya tohumu, bilinen faydaları ile son yıllarda kendinden söz ettirmeyi başardı. Bamya tohumunu, bamya bitkisinin iç kısmında bulunan tohumlar olarak adlandırmak mümkündür. Bu tohumlar başta tıp alanında kullanılmaktaydı. Daha sonra insan sağlığı açısından sağladığı yararlar göz önüne alınınca tüketiciler tarafından son yıllarda sıkça aranan besinler arasında yer aldı.

  Bamya Tohumunun Faydaları Nelerdir?

  • Bamya tohumunun B grubu vitaminler ile kalsiyum, demir ve çinko gibi mineraller açısından zengin olduğu bilinmektedir. Buna göre bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkili bir besindir.
  • Enfeksiyonlara karşı korunmada yardımcı olur. Ayrıca enfeksiyonların giderilmesiyle savaşır.
  • Antioksidan bileşenlerine sahip olmasından dolayı vücut hücrelerinin gelişmesini sağlar. Dolayısıyla kansere karşı koruyucu bir niteliğe sahiptir.
  • Zengin bir lif kaynağıdır. Buna göre sindirim sisteminin düzenlenmesinde yardımcı olur.
  • Vücut hücrelerinin yenilenmesinde etkilidir. Bu nedenle uzmanlar, unutkanlık problemi olan ve konsantrasyon güçlüğü yaşayan kişiler için bamya tohumunun düzenli olarak tüketilmesi gerektiğini tavsiye etmektedir. Ayrıca beyin hücrelerinin yenilenmesinde etkilidir. Yaşlanma ile birlikte görülen demans hastalığının önüne geçme konusunda da faydalı bir besindir.

  Bamya Tohumu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Bamya Tohumu ile Zayıflamak Mümkün mü?

  Evet, mümkündür. Özellikle kilo vermek isteyen tüketiciler tarafından sıkça tercih edildiği yadsınamaz bir gerçektir. Lifli bir besin olmasından dolayı bamya tohumunun vücuttaki sindirimi uzun sürmektedir. Buna göre sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkili olmaktadır. Ayrıca kan şekerini istenilen seviyede tutarak kişinin yemek yeme isteğinin önüne geçmektedir.

  Bamya Tohumu Nasıl Tüketilir?

  Bamya tohumunu, tek başına direkt olarak tüketmek mümkündür. Ancak damak tadınıza göre farklı besinler ile karıştırarak da tüketebilirsiniz. Örneğin salata ve pilavlarınızın içerisine katabilir, çayını yapabilir ya da yoğurt ile karıştırarak farklı lezzet denemeleri yapabilirsiniz.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.