Ege Pazarı  İncir

Germencik Dağ İnciri

29,90 TL
Planlanan Kargoya Teslimat
:
23.05.2022
250 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Kampanya
  Ürün Özellikleri

  Germencik dağ inciri, Aydın ilinin Germencik ilçesine özgü bir incir çeşididir. Dağlık arazilerde doğal şartlarda yetişen oldukça lezzetli bir incir türüdür. Dağ incirinin adeta anavatanı olarak bilinen Aydın’ın meşhur Germencik dağ inciri etli bir görünüme sahip olmasının yanında ballı bir incirdir. Sevilerek tüketilmesi ile beraber insan sağlığı açısından oldukça yararlı bir besin olması bakımından tam bir şifa kaynağıdır.

  Germencik Dağ İncirin Faydaları Nelerdir?

  1. Bazı vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir.
  2. Vücut hücrelerini yeniler.
  3. Kan basıncı üzerinde olumlu etkileri vardır.
  4. Lif içeriği bakımından zengin içeriğe sahip olması güçlü bir sindirim sistemini mümkün kılar. Diyet yapan kişilerin bu nedenle özellikle tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  5. Vücuttaki zararlı bileşenlerin dışarı atılmasında önemli rol oynar.
  6. Düzenli tüketildiğinde ileride kanser olma riskini azaltır.
  7. Saç ve cilt bakımı için kullanıldığı bilinmektedir.
  8. Yüksek tansiyonun düşürülmesinde önemli bir rolü vardır. Bu nedenle tansiyon hastası olan kişilerin tüketmeleri gereken besinler arasında yer almaktadır.
  9. Mide koruyucu görevi vardır.
  10. Bağırsaklar üzerinde oluşan istenmeyen bakterilerin yok edilmesi üzerinde etkilidir.
  11. Kan şekerini düzenler. Buna istinaden diyabet hastası olan kişilerin önerilen ölçülerde tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  12. Güçlü bir bağışıklık sistemi için tüketilmesi gereken besin maddeleri arasında yer almaktadır.

  Germencik Dağ İnciri Ne Demek?

  Aydın’ın meşhur incir çeşitleri arasında yer alan Germencik dağ incirinin yetiştirilme sürecinin tamamen doğal olduğu söylenebilir. İçeriği bakımından hiçbir ilave şeker ve katkı maddesi bulunmamaktadır. Yetişme süreci tamamen doğal olması bir açıdan da Germencik dağ incirini organik yapmaktadır.

  Germencik Dağ İnciri Kaç Kalori?

  İnsan sağlığı bakımından birçok faydası olduğu için tam bir şifalı ürün olarak kabul edilen Germencik dağ incirinin tam anlamıyla doğal yollarla yetişmekte olduğunu ve içeriğinde hiçbir katkı maddesi olmaması anlamında organik bir besin maddesi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Bir adet Germencik dağ incirinin içerisinde 50 kalori bulunmaktadır. Günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi gereken nadir besinler arasında yer almaktadır. Germencik dağ incirinden bir adet tüketmek vücudun lif ihtiyacının yaklaşık 2 gramını karşılamaktadır. Öte yandan demir minerali bakımından zengin içeriğe sahip olması kansızlığın giderilmesi noktasında etkilidir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin diyet listelerinde ilk sırada yer alan bu mucizevi besinin tüketilmesi yalnızca kilo vermek için değil daha birçok faydası bakımından önemlidir.

  Germencik Dağ İnciri Nerede Bulunur?

  Germencik dağ inciri, adından anlaşılacağı üzere incirin anavatanı olarak kabul edilen Aydın ilinin Germencik ilçesinde yetiştirilmektedir. İncir meyvesi ile meşhur olan Aydın’ın pitoreks dağlarında tamamen doğal olarak yetişmektedir. Özellikle Germencik ilçesine bağlı olan Çarıklar beldesi bu anlamda kendini geliştirmiş merkezler arasında yer almaktadır.

  Yorumlar
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.